Czy poker to hazard czy gra taktyczna?

All in

Poker to bez wątpienia gra na emocjach. Często chcemy zagrać niczym doborowy aktor z Hollywood tak, aby nasz przeciwnik spasował, choć nic nie mamy. Prawdą jest, że karty to nie wszystko. Należy badać grę naszych przeciwników.

Oczywiście różni się to od siebie kiedy gramy na żywo, a kiedy gramy online. My, zwykli pokerzyści gramy większości online i to na nie największych stawkach. Cóż, nie wszyscy są w stanie wybić się wyżej.

Jednak warto tu wspomnieć o jednym z najczęściej wymawianym hasłem podczas gry w pokera – all In.

 

All in w pokerze

Na to hasło, nawet jeśli nie bierzesz czynnie udziału w grze, podniesiesz wzrok znad telefonu i zaczniesz z zaciekawieniem obserwować grę. W końcu wiesz, że dla jednego z graczy może być to koniec. Słowa te są szczególne podczas turniejów.

Jasnym jest, że im mniej graczy tym lepiej dla nas samych. Prawda jest taka, że jeśli sami gramy i jesteśmy pewni w 100%, że nasz układ jest najmocniejszy i nic już nie jest w stanie tego zmienić to warto wykonać takich ruch. Niestety nie wszystkie odmiany pokera mają taką możliwość.

 

Grając odmianą Limit, taka opcja jest dostępna wtedy, kiedy nie mamy już więcej środków na stole. Hasło to jest również mechanizmem, które zmusza wielu graczy do spasowania, choć mogli oni wygrać dane rozdanie. Jeśli jeden z graczy widzi, że słabo Ci dziś idzie to może wystosować wobec Ciebie to hasło, nawet jeśli sam nic nie ma. Ty jednak wiesz, że karta dziś dla Ciebie nie jest łaska, więc pasujesz, bo nie chcesz stracić kolejnych żetonów.

To ukazuje jak ważne są nasze posunięcia w grze, nasze kolejne rozwiązania.

 

Karty? Owszem są ważne, ale i tak górą są nasze emocje, zachowanie.

Jeśli uważacie, że poker to gra typu „kliknę sobie przycisk jeden albo drugi” to jesteście w błędzie. Poker to jedna z gier, w których strategia oraz taktyka są bardzo ważne. To nie jest gra bezmyślna. Dlatego po ciężkim dniu grania na stolikach potrzebujemy równie relaksu co osoby pracujące na etacie. Jedno jest pewne, słowa „All In” potrafią zwiększać bicie serca milionom graczy w pokera na całym świecie.